(2010-11-16) Dnia 16.11.2010 r. odbyło się podsumowanie projektu Moja mała wieś moja mała ojczyzna.

Projekt trwał od czerwca do listopada 2010r. Uczniowie klas "0" i "I'' wykonali makietę najbliższej okolicy. Wystąpili też uczniowie naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali nam mowę, stroje i tradycje naszego regionu. Odbyły się tańce ludowe, wiersze z naszą mową.

Na przedstawienie przyjechał wójt gminy Sieroszewice pan Czesław Berkowski i sołtys Kani pan Jan Szmaj. Odwiedziła nas też pani Barbara Stasiak . Mieliśmy również zaszczyt gościć panią reporterkę Ewę Kotowską , która robiła nam zdjęcia do gazety "Ostrowskiej''. Po występach można było poprzeglądać albumy zebrane przez naszą szkołę w ramach projektu.

Na koniec zostały ogłoszone także wyniki konkursu fotograficznego pt. "Ciekawe zakątki Gminy Sieroszewice". Dyplomy wraz z nagrodami przy okazji wręczył pan wójt.

Nagrody w tym konkursie zdobyli:

I miejsce Aleksandra Zatylna, II miejsce, Julita Miś, III miejsce Krzysztof Szmaj

Wyróżnienia zdobyli: Wiktoria Spalona, Aleksandra Żuberek, Karol Grzesiak, Piotr Biernat.

Wszystkim podobały się występy. Później nauczyciele zaprosili pana wójta, radę rodziców, sołtysów i radę pedagogiczną na symboliczną kawę.

Dnia 25.11.2010 roku odbyło się podsuwanie konkursu XI edycji ogłoszonego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego "Działania proekologicznego i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich."Szkoła Podstawowa w Zamościu została uhonorowana nagrodą pieniężną w wysokości 15.000 złotych przez Kapitułę konkursu za realizację projektu "Moja Mała Ojczyzna."

Zdjecie

Zdjecie

Zdjecie