(2012-12-21) Jasełka Bożonarodzeniowe w Zamościu. Boże Narodzenie to czas szczególny. Czas, w którym wszyscy - i dorośli i dzieci - chcą uczestniczyć w tym przedziwnym wydarzeniu Narodzin Boga nie tylko przeżywając liturgię, ale również wystawiając jasełka. Tak też się stało w Szkole Podstawowej w Zamościu. Tam uczniowie wraz z nauczycielami ukazali to, co ponadczasowe, a zarazem tak bardzo ważne dla każdego człowieka, niezależnie od jego światopoglądu.

Misterium, wystawione 21 grudnia 2011 roku, przygotowały tym razem najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego oraz pięcio i sześciolatki z oddziału "0", oczywiście pod kierunkiem swych wychowawczyń - p. Beaty Grygowskiej i p. Małgorzaty Nowackiej. Przedstawienie miało charakter środowiskowy, gdyż swą obecnością zaszczycili rodzice, tak bardzo dumni ze swych pociech.

Jak co roku tak i teraz zjawili się aniołowie, do małego Dzieciątka przyszli pasterze ze swymi darami, przybyli Trzej Królowie ofiarując złoto, kadzidło i mirrę a także dzieci, które wyraziły swą miłość w tych słowach: "Przyszliśmy do Ciebie, Jezuniu malutki, czekaliśmy na Ciebie przez adwent calutki. My jesteśmy małe dzieci i skarbów nie mamy, ale Ciebie Drogi Jezu nad wszystko kochamy. A na znak że to prawda, że kochamy szczerze, czyste serduszka składamy w ofierze".

Niech te słowa staną się myślą przewodnią dla każdego z nas, byśmy mogli w Bożym pokoju przeżyć czas Bożego Narodzenia i z Jego światłem wejść w Nowy 2012 Rok, niosąc dobro innym ludziom.

Paweł Wawrzyniak

Zdjecie

Zdjecie

Zdjecie