(2017-06-23) Zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

Zakończenie roku szkolnego to moment tęsknie wyczekiwany przez wszystkich uczniów, oznacza dla nich początek wakacyjnego odpoczynku. W tym roku Szkoła Podstawowa w Zamościu pożegnała swoich podopiecznych 23 czerwca. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęło wprowadzenie fagi narodowej i odśpiewanie hymnu państwowego, po którym wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców powitała pani dyrektor, Janina Siudzińska. Zakończenie roku szkolnego to najlepsza okazja do przyznania uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu nagród. Każdy uczeń, który ciężko pracował cały rok szkolny został doceniony i nagrodzony. Za rzetelną pracę i naukę pani dyrektor Janina Siudzińska wręczyła nagrody książkowe następującym uczniom:

Po rozdaniu nagród i świadectw laureatom konkursu Uczeń Roku zostały wręczone statuetki.
Tytuł "Ucznia Roku 2016/2017" zdobyli:

Trzy uczennice: Aleksandra Moś z klasy V, Julia Spalona z klasy IV i Natalia Zatylna z klasy V za wybitne osiągnięcia w nauce otrzymały listy gratulacyjne oraz nagrody książkowe od Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego - pani Marzeny Wodzińskiej.

Końcowym wydarzeniem części oficjalnej było przekazanie flagi narodowej nowemu pocztowi flagowemu, który będzie nią opiekował podczas uroczystości w kolejnym roku szkolnym. Zakończenie roku szkolnego miało dodatkowy, pożegnalny wymiar - ze szkołą rozstała się wieloletnia sekretarka, pani Maria Skrobańska. Za pracę podziękowali jej uczniowie, Rada Rodziców oraz pani dyrektor. Uroczystość zakończył krótki występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas IV - VI, po którym nastały długo wyczekiwane wakacje!!!