(2017-10-30) Konkurs Ekologiczny - "Gmina Sieroszewice odpady segreguje - środowiska nie truje"

W poniedziałek, 30 października 2017 r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbył się finał II Konkursu Ekologicznego "Gmina Sieroszewice odpady segreguje - środowiska nie truje". Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Sieroszewice, a organizatorami byli: Gmina Sieroszewice oraz Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" w Ostrowie Wielkopolskim.

Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów w gminie Sieroszewice. Obowiązywały cztery kategorie wiekowe. Gimnazjaliści wykonywali plakat o tematyce związanej z hasłem konkursu. Uczniowie klas IV-VII przygotowywali mozaiki z wykorzystaniem tkanin i materiałów włókienniczych. Dzieci z klas I-III tworzyły kolaż z bibuły. Natomiast najmłodsi, z oddziałów przedszkolnych, tworzyli prace plastyczne dowolną techniką z wykorzystaniem odpadów segregowanych.

Przedstawicielka naszej szkoły, Aleksandra Moś (klasa VI), zajęła w swej kategorii I miejsce. Zdolnej i pomysłowej uczennicy serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu.