Szkoła Podstawowa w Zamościu
Zamość 14, 63-520 Grabów nad Prosną
woj. wielkopolskie

Laboratoria Przyszłości

Nasza Szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości. Program skierowany jest między innymi do szkół podstawowych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 000 złoty na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła m.in.:

  1. Specjalistyczne urządzenia, narzędzia materiały edukacyjne oraz oprogramowanie, w tym z zakresu robotyki i mikroelektroniki (drukarka 3D, laptop, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, klocki lego Educarium Spike Prime, roboty edukacyjne do nauki kodowania – TRUETRUE, stacja lutownicza).
  2. Sprzęt i wyposażenie Pracowni Audio-Video: statyw, mikrofon krawatowy i kierunkowy z akcesoriami, a także aparat cyfrowy, oświetlenie do realizacji nagrań – przysłużą się uczniom do wykonywania zdjęć, montażu, obróbki filmów i zdjęć.

Uczniowie podczas zajęć będą rozwijać swoje umiejętności związane z twórczym i kreatywnym wykorzystaniem urządzeń audiowizualnych z naciskiem na ich możliwości informacyjne, techniczne i artystyczne.

KLOCKI LEGO SPIKE PRIME

Od początku roku szkolnego uczniowie szkoły na zajęciach świetlicowych korzystają z klocków LEGO SPIKE PRIME, zakupionych dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

Chętni uczniowie budują z nich różne prototypy. Zabawa z klockami to wyjątkowy sposób na generowanie kreatywnych pomysłów.

Rozwiązania LEGO EDUCATION wspierają uczniów w rozwoju, kładąc nacisk na wzmacnianie kompetencji przyszłości między innymi poprzez naukę języków programowania Scratch.

ROBOTY EDUKACYJNE TRUETRUE

Podczas zajęć w klasach IV - VIII uczniowie naszej szkoły wykorzystywali roboty edukacyjne TRUETRUE, zakupione dzięki udziałowi w PROGRAMIE LABORATORIUM PRZYSZŁOSCI.

Uczniowie chętnie przystąpili do nauki tworzenia algorytmów oraz programowania robotów, które zgodnie z zapisanym programem wykonywały zadane operacje. Układanie algorytmów o mniejszym lub większym stopniu trudności rozwija u uczniów logiczne myślenie, wyobraźnię oraz pomysłowość.Szkoła Podstawowa w Zamościu 2019