Szkoła Podstawowa w Zamościu
Zamość 14, 63-520 Grabów nad Prosną
woj. wielkopolskie

Dowiedz się więcej

  (2022-12-18) Jasełka, czyli opowieść o narodzinach Pana Jezusa

Boże Narodzenie to czas szczególny, czas tkliwej kolędy i zapachu pieczonych pierników. To także okazja do opowiadania o narodzinach Jezusa poprzez tworzenie misteriów Bożonarodzeniowych.
W niedzielę 18 grudnia 2022 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej zgromadzili się zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych władz, parafii grabowskiej, mieszkańcy okolicznych miejscowości, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły, aby wspólnie wejść w czas Bożego Narodzenia.

Tegoroczne jasełka ukazywały sceny nawiązujące do zdarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat oraz tradycji polskiej. Pojawili się aniołowie, pasterze, królowie… Przez misterium przewijał się wątek proroka Zachariasza, którego historia życia nawiązywała do bliskich jemu wydarzeń związanych z narodzinami Mesjasza. Oczywiście, najważniejszymi postaciami, jak zawsze, byli Maryja, Józef i Dzieciątko Jezus, które narodziło się, aby zbawić świat.

Występujący w pięknych strojach uczniowie, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role. Całość przedstawienia przeplatana kolędami tworzyła niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Świetny tekst, ciekawa choreografia i pełna emocji gra młodych aktorów sprawiły, że publiczność oglądała poszczególne akty jasełek z wielkim zainteresowaniem, nagradzając uczniów gromkimi brawami.Szkoła Podstawowa w Zamościu 2019