Szkoła Podstawowa w Zamościu
Zamość 14, 63-520 Grabów nad Prosną
woj. wielkopolskie

Dowiedz się więcej

  (2022-04-22) DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi corocznie odbywa się pod innym tematem przewodnim. W tym roku hasłem jest „Inwestujemy w naszą planetę”. Z tej okazji klasa II i III przedstawiła nam inscenizację pt. „Jak dbać o środowisko”. Uczniowie klasy VIII, VII i V przybliżyli młodszym koleżankom i kolegom - Co można robić podczas Dnia Ziemi i nie tylko. Przypomnieli o znaczeniu drzew dla gospodarki człowieka oraz zwierząt. Jest już tradycją, że 22 kwietnia sadzimy drzewa i kwiaty wokół szkoły. Po krótkim apelu wszyscy udali się do wyznaczonych miejsc, gdzie z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Każda klasa miała przydzielone drzewko do posadzenia.

Kopanie dołków w trawie nie było wcale takie proste. Nawet dziewczynki nie dawały za wygraną i dorównywały sile chłopców. Najmłodsi również świetnie sobie radzili. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy uczestniczyć w takiej akcji. Będziemy pielęgnować i obserwować swoje posadzone rośliny.

W Międzynarodowym Dniu Ziemi został również w naszej szkole zorganizowany plac zbiórki elektrośmieci. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. Do akcji przyłączyli się mieszkańcy wsi Biernacice, Kania, Raduchów i Zamość. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak duże zaangażowanie.Szkoła Podstawowa w Zamościu 2019