Szkoła Podstawowa w Zamościu
Zamość 14, 63-520 Grabów nad Prosną
woj. wielkopolskie

Dowiedz się więcej

(2019-11-05) Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie naszych ulubieńców. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Z tej okazji przedszkolaki i uczniowie klas I i III przyszły w barwnych i kolorowych strojach przedstawiających postacie z bajek.
 

Wzięły udział w bajkowym spotkaniu w czasie którego opowiadały o swoich ulubionych bajkach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek: dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały postacie bajkowe na podstawie charakterystycznych rekwizytów i obrazków. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. W dalszej części spotkania dzieci bawiły się świetnie przy muzyce bajkowej na „ Balu u Kopciuszka” . BYŁO SUPER !
Światowy Dzień Postaci z Bajek jest znakomitą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i wzbogacają słownictwo.Szkoła Podstawowa w Zamościu 2019