Szkoła Podstawowa w Zamościu
Zamość 14, 63-520 Grabów nad Prosną
woj. wielkopolskie

Dowiedz się więcej

  (2021-02-22) Szkolny konkurs kaligraficzny

W poniedziałek 22.02.21r. odbył się konkurs kaligrafii z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodzony jest 21.02. Nasz konkurs adresowany był dla uczniów klas I- II . Jego istotą i przesłaniem jest wspieranie rozwoju umiejętności pięknego pisania. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród dzieci jak również doskonalenie umiejętności kształtnego proporcjonalnego, estetycznego pisma.

Zadaniem uczniów było przepisanie tekstu drukowanego. Podczas oceny uwzględniono właściwe łączenie liter, ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu. Wszyscy uczestnicy konkursu popisali się pięknym pismem. Nasz konkurs był dla uczestników przygodą z kaligrafią i doskonałą zabawą.

Mistrzem kaligrafii została w klasie I Wiktoria Rojek, w klasie II Lena Szmaj. Wicemistrzem w klasie I został Nikodem Sadowski, w klasie II Zuzanna Jaszczyńska, Lena Przybyłek. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi niespodziankami.

GratulujemySzkoła Podstawowa w Zamościu 2019