Szkoła Podstawowa w Zamościu
Zamość 14, 63-520 Grabów nad Prosną
woj. wielkopolskie

Dowiedz się więcej

(2019-11-06) Sukces Szkoły Podstawowej w Zamościu
Realizacja projektu „Czyste lasy, łąki, pola – ziemia nasza o to woła” została uhonorowana przez Kapitułę Konkursu ogłoszonego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” – XX edycja nagrodą w wysokości 3 tysięcy złotych.
 
 

W dniu 6 listopada 2019 roku nagrodę odebrali Sekretarz Gminy Sieroszewice – Mirosława Busza, Przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice – Rafał Bartnik i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zamościu – Janina Siudzińska.

Od września 2018 roku szkoła realizowała projekt edukacyjny „Czyste lasy, łąki, pola – ziemia nasza o to woła”, w ramach którego podjęto działania mające na celu poszerzenie wiedzy proekologicznej uczniów, rodziców i mieszkańców okolicznych wsi. W ramach tych działań uczniowie brali udział w różnych konkursach ekologicznych szkolnych i gminnych oraz akcjach (sprzątanie najbliższego środowiska, zbieranie baterii, korków plastikowych, makulatury i elektrośmieci). Wykonywali prace plastyczne, broszury dla mieszkańców, budki lęgowe dla ptaków, a także sadzili drzewka wokół szkoły. Zorganizowano także wycieczkę do rezerwatu Niwa i Majówka, gdzie uczniowie wzięli udział w lekcji przyrody prowadzonej przez myśliwych.

W szkole przedstawiciele MZO z Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadzili ciekawe zajęcia na temat ekologii naszego środowiska, poprawnej segregacji odpadów, poparte pogadanką, prezentacją multimedialną i filmem edukacyjnym.

Podczas realizacji projektu w niektórych działaniach szkoła współpracowała ze Stowarzyszeniem EKOklub w Wielowsi, m. in.: zbieranie makulatury i elektrośmieci. W ramach gminnego turnieju zbiórki makulatury i elektrośmieci 5 laureatek naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce zorganizowanej przez Stowarzyszenie EKOklub w Wielowsi i zwiedzało przez 3 dni Krainę Wielkich Jezior Mazurskich. Podsumowanie tych wspólnych działań odbyło się w sali OSP w Zamościu podczas obchodów Gminnego Dnia Ziemi.

Zwieńczenie realizacji projektu „Czyste lasy, łąki, pola – ziemia nasza o to woła” odbędzie się 21 listopada 2019 roku i zakończy się Gminnym Turniejem Wiedzy Ekologicznej uczniów ze szkół gminy Sieroszewice.

Projekt realizowany był pod kierunkiem nauczycieli: Anny Piątkowskiej-Moś, Izabelii Giwerskiej, Zofii Nowakowskiej, Beaty Grygowskiej, Jolanty Podlas, Iwony Nowak-Nawrockiej oraz Janiny Siudzińskiej – dyrektora szkoły.Szkoła Podstawowa w Zamościu 2019