Szkoła Podstawowa w Zamościu
Zamość 14, 63-520 Grabów nad Prosną
woj. wielkopolskie

Dowiedz się więcej

  (2024-03-20) Dzień Św. Patryka

Dzień Świętego Patryka to jedno z najbardziej popularnych „zielonych" świąt na świecie. Głównym symbolem tego dnia jest liść koniczyny, znany jako „shamrock”, który jest utożsamiany z Irlandią. 17 marca jest świętem narodowym w Irlandii, które obchodzone jest w rocznicę śmierci św. Patryka. Tego dnia Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje kolor zielony, będący narodową barwą Irlandii. Dnia 20 marca odbyły się w naszej szkole szkolne obchody w ramach Dnia Świętego Patryka.

Głównym celem było zainspirowanie uczniów tematyką związaną z Dniem Świętego Patryka oraz zaznajomienie z kulturą i tradycją krajów anglojęzycznych.

Z tej okazji uczniowie zostali zapoznani, zarówno w języku polskim, jak i angielskim z najważniejszymi zwyczajami związanymi ze świętem oraz wydarzeniami z życia św. Patryka. Ponadto mieli okazję skorzystać z tablicy multimedialnej, rozwiązując quizy oraz zagadki związane z tym świętem.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, przychodząc do szkoły w strojach koloru zielonego.Szkoła Podstawowa w Zamościu 2019