Szkoła Podstawowa w Zamościu
Zamość 14, 63-520 Grabów nad Prosną
woj. wielkopolskie

Dowiedz się więcej

  (2022-03-21) Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zamościu powitali wiosnę

Spoglądając za okno nie da się nie zauważyć nadchodzącej wiosny. W poniedziałek 21 marca mogliśmy ją oficjalnie powitać. Impreza rozpoczęła się od symbolicznego przekazania klucza przez Panią Dyrektor Janinę Siudzińską przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego – Kacprowi Skrzypkowi. I tak choć przez kilka godzin władza należała do uczniów.

W tym dniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili wybrane lekcje, a uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w nietypowych zajęciach. Miłym zaskoczenie były odwiedziny Pani Wiosny, która obdarowała wszystkie dzieci cukierkami.

W tym dniu obchodziliśmy również Dzień Kolorowej Skarpetki. Uczniowie przyszli do szkoły w kolorowych skarpetkach nie do pary, pokazując solidarność z osobami z zespołem Downa.

Świetnym pomysłem na integrację uczniów była praca metodą stacji zadaniowych, a odrobina rywalizacji sprawiła, że ten wyjątkowy dzień upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Samorząd Uczniowski oraz całe grono pedagogiczne wykazało się dużymi umiejętnościami organizatorskimi oraz nie lada kreatywnością, przygotowując całe przedsięwzięcie.Szkoła Podstawowa w Zamościu 2019