Szkoła Podstawowa w Zamościu
Zamość 14, 63-520 Grabów nad Prosną
woj. wielkopolskie

Dowiedz się więcej

  (2023-11-10) Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej w Zamościu odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzi artyści przedstawili koleżankom i kolegom fragment historii Polski dotyczący rozbiorów i powrotu Polski na mapę świata po 123 latach niewoli. Zaprezentowali piękne wiersze mówiące o miłości do ojczyzny, podkreślające lata walki i zmagań z zaborcami.

Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne – począwszy od pieśni patriotycznych takich jak „Rozkwitały pąki białych róż”, „Pierwsza brygada”, a skończywszy na współczesnej pieśni „To nasza ojczyzna”.

Tegoroczna akademia była piękną lekcją historii i patriotyzmu, wyrazem szacunku dla naszych przodków, którzy walcząc oddali życie, abyśmy mogli dzisiaj żyć w wolnej Polsce.

O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski, włączając się po raz szósty do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.Szkoła Podstawowa w Zamościu 2019