Szkoła Podstawowa w Zamościu
Zamość 14, 63-520 Grabów nad Prosną
woj. wielkopolskie

Dowiedz się więcej

  (2021-10-27) Bijemy rekord w czytaniu na przerwie

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom społeczność Szkoły Podstawowej w Zamościu przyłączyła się do udziału w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Akcja czytelnicza w naszej szkole odbyła się w środę 27 października, a jej tematyka skupiona była wokół rodziny. Tego dnia uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i dyrekcja przynieśli do szkoły książki. Następnie między lekcjami czy podczas przerw w swojej pracy oddali się lekturze.

Dominowały takie pozycje, jak: „Dzieci z Bullerbyn”, „Tajemniczy ogród”, „Bracia Lwie Serce”, „Pan Tadeusz”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, by najmłodsi członkowie społeczności szkolnej włączyli się do akcji, dlatego udali się do oddziału przedszkolnego i czytali przedszkolakom ich ulubione książki.

Dla zapominalskich pani bibliotekarka przygotowała książki, które uczniowie mogli wypożyczyć do czytania. Łącznie w akcji bicia rekordu czytania na przerwie wzięło udział 61 osób. Nad organizacją „Przerwy na czytanie” w szkole czuwała nauczycielka języka polskiego Anna Piątkowska – Moś oraz bibliotekarka, pani Regina Zalejska. Akcja okazała się doskonałym pomysłem promującym czytelnictwo i udowodniła, że czytać można wszędzie, o każdej porze, a najprzyjemniej w towarzystwie koleżanek i kolegów.

#przerwanaczytanieSzkoła Podstawowa w Zamościu 2019