Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2016-11-21) Szkolny Dzień Życzliwości.

Życzliwość odgrywa doniosłą rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół żyje się lepiej. Doskonałą okazję do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości, który w Polsce obchodzony jest od 2006 roku 21 listopada.
Właśnie w tym dniu w naszej szkole promowaliśmy życzliwość i kulturę osobistą. Wszyscy starali się być dla siebie mili, uprzejmi, życzliwi i uśmiechnięci oraz nie zapominać o takich słowach jak: "proszę", "dziękuję", "przepraszam".
Dzień Życzliwości w naszej szkole rozpoczął się apelem, podczas którego Samorząd Uczniowski przedstawił historię tego dnia oraz zachęcał do realizacji hasła: "Znajdźmy się wśród życzliwych! Niech Dzień Życzliwości w naszej szkole trwa cały rok!", następnie każdy otrzymał złotą myśl dotyczącą życzliwości. Wiele radości sprawiły adresatom listy wrzucone wcześniej do "Skrzynki życzeń i pozdrowień", zawierające nie tylko życzenia i pozdrowienia, ale również słowa przeprosin. Podsumowaniem święta życzliwości było wykonanie dla kolegi lub koleżanki orderu życzliwości.