Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2015-12-01) Z wizytą w Fabryce Bombek w Gnieźnie.

Niedługo święta Bożego Narodzenia. W związku z tym 1 grudnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły udali się do Fabryki Ozdób Choinkowych w Gnieźnie.

Pod opieką przewodnika dzieci poznały cały proces wytwórczy ozdób choinkowych - od szklanej rurki po piękną bombkę. Na początku odwiedziły dmuchalnię, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym wydmuchują przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była srebrzalnia, czyli miejsce, gdzie pracownicy poddają bombki procesowi srebrzenia, następnie bombki trafiają do lakierni, w której uzyskują określone barwy. Tak przygotowane ozdoby są gotowe do dekoracji. Uczniowie z podziwem przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich.

Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki poza bombkami wykonanymi własnoręcznie, przywiózł także bombkę ze swoim imieniem. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń.