Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2015-06-23) Mądra szkoła czyta dzieciom.

Głośne czytanie jest okazją do wspólnego przeżywania, rozmawiania, śmiechu i przytulania się tuż przed zaśnięciem. Buduje wzajemne poczucie bliskości, a czytane historie rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i wzmacniają dziecięce poczucie wartości. Pokazuje zarówno dorosłym jak i dzieciom, że czytanie może być dobrą wspólną zabawą.

Doceniając zalety wspólnego czytania w naszej szkole przez cały rok szkolny trwała akcja pod hasłem "Mądra szkoła czyta dzieciom". Każdego miesiąca starsi uczniowie czytali swoim młodszym koleżankom i kolegom utwory związane tematycznie z odpowiednim miesiącem.

We wtorkowe przedpołudnie (23.06.2015 roku) odbyło się podsumowanie akcji "Mądra szkoła czyta dzieciom". Na zajęciach "Czytanie łączy pokolenia" uczniowie klasy pierwszej gościli babcie, rodziców i rodzeństwo. Każdy uczestnik przygotował i zaprezentował fragment swojego ulubionego utworu. Okazało się, że dzieci najchętniej sięgają po książki fantastyczne, przygodowe, bajki i baśnie oraz wiersze. Niektórzy z dorosłych gości podzielili się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa.

Następnie uczniowie z zaproszonymi gośćmi rysowali ilustracje do zaprezentowanych utworów.

Uczestnicy ze spotkania wyszli z nadzieją, że niebawem spotkają się znów, być może w szerszym gronie lub w innym miejscu.

Zachęcamy wszystkich dorosłych, by czytali dzieciom, gdyż "Czytanie łączy pokolenia".

Koordynatorami akcji były: Beata Grygowska, Anna Piątkowska - Moś, Regina Zalejska