Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2016-03-23) Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

Wielki Post obok czasu refleksji, przygotowania się do Świąt Wielkanocnych to również czas pielęgnowania przepięknych tradycji chrześcijańskich związanych z tym okresem. Jedną z tradycji jest wykonanie palmy wielkanocnej na Niedzielą Palmową. Aby podtrzymać tradycję robienia palm samorząd uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną w dwóch kategoriach: indywidualnej i klasowej. Uczniowie przygotowali palmy z różnych elementów dekoracyjnych: bukszpanu, suszonych kwiatów, traw, kwiatków z papieru, bibuły i oczywiście prawdziwych gałązek palmowych. Palmy wykonane przez dzieci odznaczały się oryginalnością i pomysłowością. Wybór najpiękniejszych był bardzo trudny. Każda była piękna i niepowtarzalna. Laureatami konkursu zostali:

w kategorii indywidualnej:

  • I miejsce - Natalia Zatylna
  • II miejsce - Julia Spalona
  • III miejsce - Marika Pilarczyk

w kategorii klasowej:

  • I miejsce - chłopcy z klasy V
  • II miejsce - dziewczyny z klasy IV-V
  • III miejsce - równorzędnie oddział przedszkolny i klasa VI

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło na apelu dnia 23.03.2016r. Pani Dyrektor wręczyła laureatom dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.