Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2014-09-30) Po raz kolejny 30 września z okazji Dnia Chłopca w Szkole Podstawowej w Zamościu zostały zorganizowane podchody - popularna zabawa, zapomniana dziś przez wielu.

Celem zabawy była integracja dzieci, dostarczanie wrażeń, przyjęcie otwartej postawy na podejmowanie i rozwiązywanie wytyczonych zadań oraz umiejętność dobrej współpracy w grupie. Jak przewidywał scenariusz, jedna grupa uciekała, wytyczając kierunek i ukrywając przeróżne zadania. Natomiast pozostali uczestnicy robili wszystko, by w podjętym pościgu, odszukać zadania i zebrać punkty.

W zabawę włączyli się nauczyciele: p. Regina Zalejska, p. Anna Piątkowska-Moś - odpowiedzialni za przygotowanie scenariusza, oraz p. Beata Grygowska i p. Jolanta Podlas. Zabawa, w którą zaangażowała się cała społeczność szkolna udała się.

Na zakończenie Dnia Chłopca przygotowano ognisko z pieczoną kiełbaską, gdzie nieocenioną pomocą służyli rodzice uczniów, przygotowując drewno i to, co jest najsmaczniejsze, gdy się upiecze.