Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2013-10-01) Dzień Chłopca w Zamościu.

W dniu 1 października 2013 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zamościu zdecydowali się zerwać z tradycją organizowania dyskoteki z okazji Dnia Chłopca. W zamian zostały zorganizowane podchody - popularna zabawa, zapomniana dziś przez wielu.

Celem zabawy była integracja dzieci, dostarczanie wrażeń, przyjęcie otwartej postawy na podejmowanie i rozwiązywanie wytyczonych zadań oraz umiejętność dobrej współpracy w grupie. Jak przewidywał scenariusz, jedna grupa uciekała, wytyczając kierunek i ukrywając przeróżne zadania. Natomiast pozostali uczestnicy robili wszystko, by w podjętym pościgu, odszukać zadania i zebrać punkty.

W zabawę włączyli się nauczyciele: p. Paweł Wawrzyniak i p. Regina Zalejska - odpowiedzialni za przygotowanie scenariusza, oraz p. Anna Piątkowska-Moś, p. Beata Grygowska i p. Jolanta Podlas. Zabawa, w którą zaangażowała się cała społeczność szkolna udała się. Wszyscy byli zadowoleni do tego stopnia, że postanowili pod koniec roku szkolnego ją powtórzyć.

Zakończeniem Dnia Chłopca okazało się... ognisko, przy którym można było upiec kiełbaskę. Tu z kolei pomoc okazali rodzice uczniów, przygotowując drewno i to, co jest najsmaczniejsze, gdy się upiecze.

Paweł Wawrzyniak