Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2014-06-04) Gminny Konkurs Znajomości Baśni i Legend zebranych przez Oskara Kolberga.

W środę, 4 czerwca 2014 roku, w Szkole Podstawowej w Strzyżewie odbył się Gminny Konkurs Znajomości Baśni i Legend zebranych przez Oskara Kolberga  dla uczniów klas IV-VI oraz podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego dla klas I-III na ulubioną postać z  książki pt. "Baśnie, opowieści, gadki" zebrane przez wybitnego etnografa, patrona roku 2014.

Powyższe konkursy zostały zorganizowane w ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego pt. "Dzień Staropolski w Strzyżewie".

Celem konkursu było rozpropagowanie wśród uczniów gminy Sieroszewice wiedzy na temat życia i twórczości największego polskiego badacza kultury ludowej Oskara Kolberga z okazji 200 rocznicy urodzin, a także zwrócenie uwagi młodego czytelnika na życiowe prawdy zawarte w czytanych baśniach i podaniach ludowych.

Naszą szkołę reprezentowały dwie osoby: Dominika Maciejewska i Dominika Urbaniak. Obie uczennice znalazły się w gronie laureatów: Dominika Urbaniak zajęła I miejsce, natomiast Dominika Maciejewska III miejsce.

Również w konkursie plastycznym została się przedstawicielka naszej szkoły, Aleksandrre Moś, uczennicy klasy II przyznano II miejsce.

Laureaci obu konkursów otrzymali  nagrody książkowe z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej w Strzyżewie Jacka Nentwicha.