Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2014-05-20) Kochamy Cię, Ojcze święty... Apel poświęcony św. Janowi Pawłowi II.

We wtorek 20 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej w Zamościu miał miejsce uroczysty apel poświęcony wielkiemu Papieżowi Polakowi - Janowi Pawłowi II. Cała społeczność szkolna chciała w ten sposób oddać hołd Świętemu naszych czasów.

Dzieci ukazały Papieża przede wszystkim jako człowieka modlitwy, któremu nieobce były takie cechy charakteru jak wytrwałość, prostota, konsekwencja czy (rzadka dzisiaj) umiejętność współczucia. Mówiły o Nim jako o człowieku, kapłanie, przyjacielu i poecie. Był tym, który poprzez swoje czyny, mówił o Bogu ukrytym, ale jakże bliskim nam...

Przedstawienie ubogacone było wierszami i prezentacjami multimedialnymi, z których jedna przedstawiała życiorys Karola Wojtyły od jego narodzin do śmierci, druga natomiast ukazywała dzieła wielkiego Papieża, jakich dokonywał podczas swojego pontyfikatu. Na koniec wszyscy zaśpiewali Jego ulubioną pieśń - "Barkę". W trakcie jej trwania każdy uczestnik apelu otrzymał małą karteczkę - receptę na świętość.

Inscenizacja przygotowana została przez uczniów z klasy V i VI. Zespół uczniowski kierowany był przez katechetę Pawła Wawrzyniaka.

Taki czas, taka inscenizacja i takie wydarzenie, które miało miejsce 27 kwietnia br., to niepowtarzalny dar dla nas wszystkich, aby pójść do domu, w swoją codzienność z... "receptą na świętość" w sercu. I warto zadawać sobie jedno tylko pytanie: "Czy ja (jako dziecko, jako dorosły, jako uczeń, jako nauczyciel) mogę żyć w takim blasku Boga, jak Jan Paweł II?" Na pewno mogę - z pewnością każdy z nas tak odpowie - ale... czy chcę?

Paweł Wawrzyniak