Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2014-04-25) Światowy Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Zamosciu.

Światowy Dzień Ziemi po raz pierwszy obchodzono 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu środowiska naturalnego. Co roku tego dnia mieszkańcy Ziemi zwracają szczególną uwagę na spustoszenia jakich dokonał człowiek na swojej planecie, jakie są jego konsekwencje i co należy zrobić, aby poprawić stan naszego środowiska. Każdy z nas powinien zastanowić się jaka jest nasza rola w ochronie przyrody najbliższej okolicy.

W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy 25 kwietnia. Na apelu uczniowie przedstawili inscenizację pt. "Dbajmy o naszą planetę...". W sposób ciekawy i zabawny mówili o zagrożeniach dla świata, dbaniu o ekosystem oraz uczyli segregować śmieci. Po krótkiej części artystycznej uczniowie pod czujnym okiem wychowawców wyruszyli sprzątać teren otaczający szkołę oraz teren wokół sklepu w Biernacicach i sali OSP w Zamościu.