Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2013-06-12) Spotkanie zaprzyjaźnionych szkół. W środę 12 czerwca 2013r. Szkołę Podstawową w Zamościu odwiedzili uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu.

Starsi uczniowie zostali zaproszeni do udziału w turnieju "Znam Cię Wielkopolsko", a młodsi do zawodów sportowych "Wielkopolanie bawią się na sportowo".

Uczniowie klas IV-VI musieli wykazać się znajomością z zakresu historii, przyrody, architektury regionu, w którym mieszkają, rozpoznać regionalne potrawy i podać ich gwarowe nazwy.

W rolę prowadzącej turniej wcieliła się uczennica klasy VI, Ewa Kamińska.

Zarówno goście, jak i gospodarze potraktowali konkursowe zmagania jako doskonałą zabawę. Natomiast młodsi uczniowie przystąpili do konkurencji sportowych, takich jak "sadzenie pyrek", "wyścig bocianów", "przejście przez rzekę" i innych. Drużyny obu szkół zagrzewali do walki rówieśnicy.

Był też czas na słodki poczęstunek - rogaliki przygotowane przez panią Anetę Maciejewską, zawarcie nowych znajomości oraz wspólne gry i zabawy.