Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2013-11-28) Wieczór z poezją Juliana Tuwima.

"Mimozami jesień się zaczyna" - przebój Czesława Niemena przywitał zaproszonych na wieczór literacki gości, wśród których znaleźli się: dyrektor Gminnego Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Sieroszewicach Barbara Stasiak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach Jerzy Pawłowski, sołtysi Jan Szmaj i Lech Warga, przedstawiciele Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zamościu oraz rodzice uczniów i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej w Zamościu postanowili przypomnieć twórczość Juliana Tuwima, niezwykłego poety o polsko-żydowskich korzeniach. W tym roku mija sześćdziesiąta rocznica jego śmierci, a rok 2013 ogłoszony jest Rokiem Juliana Tuwima. W związku z tym w czwartek, 28 listopada 2013 roku, dzieci i młodzież przygotowali wraz z opiekunami wieczornicę z piosenkami i wierszami poety. Goście mieli okazję usłyszeć wiersze i piosenki wybrane spośród bogatego dorobku poety. Prowadzące uczennice pomiędzy prezentowanymi utworami przybliżyły życie i twórczość Juliana Tuwima. Nie można zapomnieć, że wiersze poety są tekstami piosenek, które stały się wielkimi przebojami i do dziś cieszą się popularnością wśród artystów, dlatego tego wieczoru przybyli na spotkanie usłyszeli: "Wspomnienie", "Tomaszów", "Miłość ci wszystko wybaczy". Wieczór poezji przygotowały nauczycielki: Regina Zalejska i Anna Piątkowska-Moś. Wieczór literacki poprzedzony był akcją "Poczytam Ci mały przyjacielu". Uczennice klasy piątej czytały wybrane utwory Juliana Tuwima młodszym koleżankom i kolegom ze Szkoły Podstawowej w Zamościu.