Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2013-10-24) Podsumowanie projektu "Wielkopolska moim domem".

W czwartek, 24 października, w Szkole Podstawowej w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu pt. "Wielkopolska moim domem". Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, sołtys Kani Jan Szmaj, dyrektor szkoły Janina Siudzińska, laureaci Gminnego Konkursu Fotograficznego wraz z opiekunami, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i uczniowie. Goście mieli okazję obejrzeć inscenizację pt. "Legenda o poznańskich koziołkach" w wykonaniu uczniów klasy pierwszej, drugiej i trzeciej przygotowaną pod kierunkiem nauczycielek: Beaty Grygowskiej i Anny Piątkowskiej-Moś. Zapoznali się także z prezentacją multimedialną przedstawiającą poszczególne etapy realizacji projektu "Wielkopolska moim domem". Projekt był realizowany od marca do października 2013 roku. Został on zgłoszony do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu. W ramach projektu zrealizowano wiele zadań, m.in.: przeprowadzono konkursy: literacki, plastyczny i fotograficzny, zorganizowano wycieczki krajoznawcze po Wielkopolsce, wieczór literacki, piknik rodzinny, akcję czytania legend, przygotowano opracowania historyczne, prezentacje multimedialne, wykonano albumy, gazetki ścienne, mapy, słowniczek gwary wielkopolskiej. W realizację projektu włączyli się wszyscy nauczyciele i uczniowie.

Spotkanie było okazją do podsumowania Gminnego Konkursu Fotograficznego pod hasłem "Nasza piękna Wielkopolska", którego organizatorami byli nauczyciele: Regina Zalejska i Paweł Wawrzyniak. Pierwsze miejsce zdobyła Natalia Koziołek z Zespołu Szkół w Wielowsi. Drugie miejsce zajęła Kornelia Fabianowska ze Szkoły Podstawowej w Zamościu. Na trzecim miejscu uplasowały się: Wiktoria Jessa ze Szkoły Podstawowej w Rososzycy i Anna Skrzypek ze Szkoły Podstawowej w Zamościu. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Koziołek z Zespołu Szkół w Wielowsi, Natalia Zatylna, Łukasz Marek, Kornelia Fabianowska i Milena Miś, wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Zamościu. Laureatom gratulowali: wójt Czesław Berkowski i dyrektor szkoły Janina Siudzińska. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.