Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2013-06-21) Podsumowanie gminnych konkursów w Szkole Podstawowej w Zamościu.

W piątek 21 czerwca w Szkole Podstawowej w Zamościu odbyło się podsumowanie gminnego konkursu literackiego i plastycznego. Konkursy zostały przeprowadzone w ramach realizowanego przez szkołę projektu "Wielkopolska moim domem". Zadaniem uczestników konkursu literackiego było napisanie pracy związanej z tematem "Wielkopolska moim domem" w dowolnej formie literackiej. Treścią pracy mogły być wspomnienia członków rodziny, mieszkańców miejscowości dotyczące wydarzeń historycznych, zwyczajów, ciekawych miejsc, postaci, z których dumny jest nasz region, miejscowość, spisane w formie opowiadania, pamiętnika, opisu lub innej formie . Spośród nadesłanych prac komisja wyłoniła następujących laureatów: I miejsce - Aleksandra Zatylna ze Szkoły Podstawowej w Zamościu za pracę "Drzewo czasu", II miejsce - Rozalia Kowal ze Szkoły Podstawowej w Masanowie za pracę "Zapomniany artysta - rzeźbiarz" i Kinga Jaźwiec również ze Szkoły Podstawowej w Masanowie za pracę "Wielkopolskie zwyczaje", III miejsce - Martyna Witoń ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie za pracę "Strzyżew, moja ojczyzna, to mój dom" i Ewa Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Zamościu za pracę "Ocaleni żołnierze".

Temat konkursu plastycznego przeznaczonego dla uczniów klas I - III brzmiał "Moja miejscowość częścią Wielkopolski". Dzieci w swych pracach ukazały piękno i niepowtarzalność swojej miejscowości stosując różnorodne techniki plastyczne. Komisja przyznała następujące miejsca: I miejsce - Martyna Gabryś ze Szkoły Podstawowej w Masanowie i Wiktoria Błoch ze Szkoły Podstawowej w Parczewie, II miejsce - Weronika Gabryś ze Szkoły Podstawowej w Masanowie i Miłosz Robotnikowski ze Szkoły Podstawowej w Parczewie, III miejsce - Natalia Zatylna ze Szkoły Podstawowej a Zamościu i Julia Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej w Rososzycy. Zostały przyznane także dwa wyróżnienia dla Oliwii Błaszczyk ze Szkoły Podstawowej w Masanowie i Patryka Krawczyka ze Szkoły Podstawowej w Rososzycy.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zamościu. Konkursy zorganizowały: Beata Grygowska i Anna Piątkowska - Moś.