Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2018-11-08) Śniadanie daje moc.

W dniu 8 listopada 2018 r. uczniowie klas II-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc" organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce - poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Praktyczne działania poprzedzone były pokazem i omówieniem tych produktów spożywczych, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Uczniowie wraz z wychowawcą przygotowali tematyczne gazetki, wierszyki.

I tym razem panowała duża różnorodność jeśli chodzi o rodzaj posiłków oraz sposób ich przygotowania. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki, deserki warzywno-owocowe. Nie zabrakło również soków. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.