Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2019-03-21) Pierwszy dzień wiosny.

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez naszej szkoły. Głównym celem zajęć była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcenie uczniów klas starszych do wagarów, by Pierwszy Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza.

Na jednej z godzin lekcyjnych wybrani uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili wcześniej przygotowane zajęcia. Następnie uczniowie klasy II i III piosenką wprowadzili wszystkich w wiosenny nastrój. Ze szczególnym aplauzem został przyjęty konkurs,, Pani Wiosna"- każda klasa wraz z oddziałem przedszkolnym miała przebrać wybraną osobę za postać Pani Wiosny. Podczas prezentacji uczniowie śpiewali piosenki o wiośnie na melodię wcześniej wylosowanych znanych utworów np. ,,Oczy zielone" zespołu Akcent czy,, Jesteś szalona" zespołu Boys. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dwóch kategoriach: oddział przedszkolny-klasa IV i klasa V -VIII :

  • I miejsce-klasa II i klasa VII
  • II miejsce -oddział przedszkolny i klasa VI
  • III miejsce -klasa IV i klasa VIII
  • IV miejsce klasa III i klasa V

Uczniowie otrzymali nagrody przeznaczone dla klasy, które ufundowała Rada Rodziców

Następnie wybrano najładniejszą wiosenną kreację nauczyciela. Jury jednogłośnie zdecydowało, iż najbardziej oryginalny strój ma pani Zofia Nowakowska.