Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2012-01-10) We wrześniu uczniowie klasy II-III przystąpili do realizacji ogólnopolskiego programu "Aktywnie po zdrowie "zorganizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, patronat merytoryczny nad konkursem objęli m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Celem programu jest: obszerna i kompleksowa edukacja dzieci i rodziców dotycząca zdrowego stylu życia a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Uczestnictwo w konkursie polega na realizacji serii działań podzielonych na trzy etapy odpowiadające porom roku tj. etap jesienny, zimowy i wiosenny'

Etap jesienny polegał na realizacji zadań związanych z "Zdrowym odżywianiem" i w tym zakresie uczniowie poznawali wartości odżywcze wybranych produktów spożywczych; wykonali "Poradnik Śniadaniowy" w którym znalazły się zaproponowane zdrowe zestawy II śniadania oraz promowali owoce i warzywa; wspólnie z rodzicami w domu wykonali broszurkę "Zachęcam do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz owoców, warzyw, pestek i orzechów" oraz promowali pestki dyni, słonecznika oraz orzechy włoskie, laskowe i fistaszki. Przeprowadzono rozmowę z uczniami na temat szkodliwości cukru i chorób spowodowanych nadmierną ilością cukru w naszym organizmie. W ramach realizacji zajęć "Aktywność fizyczna" promowano gry terenowe. Zaproszono dzieci 5-6letnie i uczniów klasy I do rozegrania wspólnie gry "Dwa ognie-gra na punkty"

Na zakończenie każdego etapu nauczyciel prowadzący wysyła do oceny raporty i dokumentację zdjęciową do organizatora. Oceny dokonuje 3 niezależnych ekspertów.

5 stycznia 2012 ogłoszono wyniki etapu jesiennego, nasz zespół zajął IV miejsce na 428 szkół, które zgłosiły się do programu.

Zajęcia prowadzi Renata Suchorzewska.

Zdjecie

Zdjecie

Zdjecie

Zdjecie

Zdjecie

Zdjecie