Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2012-10-25) Wycieczka do BAJKOLANDU.

25 października 2012 r. w Szkole Podstawowej w Zamościu odbyła się wycieczka do Bajkolandu i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie WLKP . W wycieczce brały udział dzieci z przedszkola, oddziału "O" oraz klas I-III . Głównym założeniem wycieczki było wyrabianie umiejętności prawidłowego zachowania się w miejscach publicznych i środkach lokomocji oraz zapoznanie z pracą strażaka.

W Bajkolandzie dzieci bawiły się wspaniale zgodnie twierdząc, że jest super zabawa. Następnie udaliśmy się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały panów strażaków, którzy zapoznali nas ze sprzętem oraz metodami używanymi w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków komunikacyjnych. Dzieci mogły obejrzeć samochody, sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Największą jednak atrakcją była możliwość wejścia do samochodu strażackiego i przymierzenie hełmu strażackiego. Spotkanie to uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka.

Na koniec wycieczki udaliśmy się do McDonald's, gdzie dzieci otrzymały zestaw, a w nim niespodziankę-książeczkę o zwierzętach. Wycieczka bardzo się dzieciom podobała i pełni wrażeń udaliśmy w drogę powrotną. Dla niektórych dzieci szczególnie przedszkolaków była to pierwsza podróż autobusem.

Wycieczkę zorganizowała:Beata Grygowska.

Zdjecie

Zdjecie

Zdjecie

Zdjecie

Zdjecie

Zdjecie

Zdjecie