Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2010-12-21) We wtorek, 21 grudnia, w sali wiejskiej w Zamościu dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej wystawiły jasełka.

Zaproszonych gości i mieszkańców powitała Janina Siudzińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zamościu.

Wprowadzenie do jasełek przygotowanych przez dzieci wygłosił ich reżyser - nauczyciel Paweł Wawrzyniak. - W rodzinie dochodzi do tragedii. Umierają rodzice, a wkrótce ich dzieci. Jednak nie jest to koniec ich istnienia. Okazuje się, że życie trwa dalej w innym Bożym świecie. Tam w niebie odbywa się dalsza część misterium. Losy dzieci wplatają się w jasełka odgrywane przez Maryję, św. Józefa i aniołów. Następuje też spotkanie z bliskimi, z mamą i tatą. Każde jasełka wzywają do dzielenia się miłością. Jezus rodzi się dzieckiem, by potem pochylić się na krzyżu nad każdym z nas. Jest to wezwanie skierowane do nas, abyśmy oddając pokłon Nowonarodzonemu potrafili pochylić się nad bliźnim, który potrzebuje pomocy - mówił Paweł Wawrzyniak. 25 uczniów Szkoły Podstawowej w Zamościu wyśmienicie wcieliło się role postaci jasełkowych. W pięknej scenerii można było obejrzeć przejmujące widowisko. Uczniowie przygotowali jasełka pod kierunkiem nauczycieli: Anny Piątkowskiej-Moś, Reginy Zalejskiej, Beaty Grygowskiej i Pawła Wawrzyniaka. W udekorowanie sali zaangażowali się rodzice: Kazimiera i Henryk Mazurkiewiczowie, Krzysztof Krysiak i Andrzej Szmaj. Na jasełka zaproszono uczniów ze Szkoły Podstawowej z Niedźwiedzia wraz z opiekunką Marcjanną Danielską. Społeczność lokalna gminy Sieroszewice przeprowadziła akcję na rzecz dzieci z Niedźwiedzia poszkodowanych w wypadku samochodowym. Na ten cel zebrano ponad 4500 zł. W spotkaniu uczestniczyli także: przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak, dyrektor Gminnego Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Barbara Stasiak, sołtysi Zamościa, Raduchowa, Biernacic i Kani. Na zakończenie spotkania przewodniczący Paweł Siwak podziękował za zaproszenie, pogratulował dzieciom występu i złożył życzenia na święta i Nowy Rok.

Zdjecie

Zdjecie

Zdjecie

Zdjecie

Zdjecie