Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2018-11-15) Wycieczka uczniów klas siódmych i ósmych trzech szkół podstawowych z Gminy Sieroszewice do Ostrowa Wielkopolskiego.

W dniu 15 listopada 2018r. uczniowie klas siódmych i ósmych trzech szkół podstawowych z Gminy Sieroszewice: SP Parczew, SP Zamość i SP Masanów, w ramach wycieczki z doradztwa zawodowego i edukacji dla bezpieczeństwa, poznawali Centrum Kształcenia Praktycznego w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie zostali oprowadzeni i zapoznani z salami dydaktycznymi przez dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego Sławomira Olszewskiego oraz nauczyciela Zespołu Szkół Technicznych, uczącego fizyki i przedmiotów graficznych Panią Danutę Połomską. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Zostali oprowadzeni po komendzie, dowiedzieli się, czym zajmuje się strażak zawodowo, mogli zobaczyć profesjonalny sprzęt pożarniczy. Uczniowie po dniu pełnym wrażeń wrócili do szkół. Opiekę na wycieczce pełniły: Sylwia Zimoch, Iwona Nowak-Nawrocka i Beata Kubiak.