Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2018-09-27) Wycieczka do Ostrowa Wielkopolskiego.

W dniu 27 września uczniowie klas II, III i IV uczestniczyli w wycieczce do Ostrowa Wlkp. Wybraliśmy się do Parku trampolin .Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Pobyt w parku trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił dzieciom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.

Drugą zaplanowaną atrakcją było zwiedzenie Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wlkp. w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom. Pani bibliotekarka na początku przedstawiła uczniom sposób zamawiania i rezerwowania książek z Czytelni Ogólnej, czasopism z różnych lat, przeglądania księgozbioru biblioteki za pomocą komputerów znajdujących się w bibliotece. Następnie odwiedziliśmy Wypożyczalnię Ogólną, gdzie można zapisać się do biblioteki i otrzymać kartę czytelnika. oraz jak należy się w niej zachować. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały pani bibliotekarce podziękowania za oprowadzenie po świecie książki.