Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2017-12-06) Mikołajki.

Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej szkole gości już od pierwszych dni grudnia. Szczególny klimat panował 6 grudnia, gdyż - zgodnie z tradycją - gościliśmy świętego Mikołaja. Czekali na niego wszyscy uczniowie: od najmłodszych aż po tych najstarszych. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla klas I -III i oddziału przedszkolnego znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Święty Mikołaj. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. Starsi uczniowie tradycyjnie obdarowali się upominkami.

W tym wyjątkowym dniu "mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej, a pomocnicy Świętego Mikołaja częstowali wszystkich cukierkami. Świąteczny klimat podkreślały rozbrzmiewające na korytarzu mikołajkowe piosenki.