Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2019-06-14) Konkurs "Mistrz ortografii".

14 czerwca 2019 r. w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Ortograficznego. Mistrz Ortografii to konkurs kierowany do uczniów szkół podstawowych i uczniów klas gimnazjalnych powiatu ostrowskiego .Uczestnicy mają okazję potwierdzenia umiejętności związanych z opanowaniem zasad ortografii i interpunkcji.

Uczniowie w pierwszym etapie pisali dyktando, w kolejnej części rozwiązywali test ortograficzno - interpunkcyjny i wreszcie w ostatnim etapie finaliści pisali dyktando. Naszą szkołę w konkursie reprezentowała uczennica klasy VI, Julia Spalona, która została finalistką ostatniego etapu i otrzymała nagrodę z rąk profesora Andrzeja Markowskiego - znanego i ceniony językoznawcy, autora słowników ortograficznych i słowników poprawnej polszczyzny, przewodniczącego Rady Języka Polskiego w Warszawie.