Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną    Szkoła Podstawowa w Zamościu, Zamość 14, 63-520 Grabów n/Prosną   

Wersja do druku Ikona drukarki

(2017-10-19) Uroczystość ślubowania i pasowania przedszkolaka na ucznia.

Dzień 19 października 2017 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy pierwszej. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania przedszkolaka na ucznia. Prowadząca powitała zaproszonych gości: przedstawiciela Rady Rodziców, panią dyrektor szkoły, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści swój program artystyczny przygotowali wraz z klasą drugą i trzecią. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami. Po zakończeniu części artystycznej przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.
Następnie prowadząca życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Oprócz tego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy drugiej i trzeciej wręczyli pierwszakom upominki. Również rodzice pamiętali o święcie swoich dzieci i zorganizowali słodkie przyjęcie.